Yeni Albüm: Cage The Elephant – Social Cues

0
268

Bir kaç yıl önce kardeşimin önerdiği o zaman dinlediğimde beğenmediğim fakat bundan önceki “Tell Me I’m Pretty” ile oldukça beğendiğim, bu albüm ile Grammy de kazanmayı başarmış Cage The Elephant’ın yeni albümü “Social Cues” bugün itibariyle muhtelif ortamlarda yayınlanmış bulunmakta.

Doğrusu hala kendilerini arıyorlarmış gibi geldi bana Social Cues albümünü dinledikten sonra. Yani bir sonraki albümlerinden ne beklemeli hala kafamda oturan bir şey yok. Social Cues da Bir Tell Me I’m Pretty değil bence, tüm albümün bende yarattığı ilk hissiyat, şu an hala herhangi bir müzik festivalinde daha ismini merak bile etmeyeceğiniz, fakat potansiyelli bir akşam üstü grubu izlenimi yarattı. Albümdeki tüm şarkıların da albüm tamamlayıcı şarkılar hüviyetinde olmasının ve Too Late to Say Goodbye, Sweetie Little Jean gibi çarpıcı şarkılar olmamasının etkisi büyük sanırım bunda. Üstelik çok daha distortion dolu, yer yer daha çok punk-rock’a göz kırpan bir albüm olmasına rağmen.

Bir şeyler deniyorlar o belli ama olacak mı göreceğiz. Amerikanın Arctic Monkeys’i olmaya aday grubu denilen bir gruptan daha iyisini beklemek hakkımız bence. İlk bir kaç dinleme ile izlenimlerim bu olsa da belki zamanla değişir izlenimim. Fakat albümdeki her değişik türe göz kırpan denemenin, “e bunun yapılmışı vardı zaten” hissiyatı veriyor olması hoş değil.

Öne Çıkanlar: Black Madonna, House Of Glass

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here